1 – Eksiksiz doldurulmuş ve başvuru sahibi tarafından doldurulmuş vize başvuru formu
2 - Geçerli Pasaport: Pasaportunuz son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olmalıdır ve en az iki adet boş vize sayfasının bulunması gerekmektedir. Pasaportunuzun geçerlilik süresi, talep edilen vize süresinin bitiminden sonra en az 3 ay daha geçerli olmalıdır.
3 - Geçerli Pasaportların, Eski tip pasaportlar için: Eski tip pasaportlar için: 1,2,3,4,5,6,7 ve sonuncu sayfalarının fotokopileri. Yeni tip pasaportlar için ise sadece kimlik bilgilerinin yazılı olduğu sayfanın fotokopisi gereklidir. Daha önce Shengen Vizesi aldıysanız o vizenin bulunduğu sayfaların fotokopisi
2 - Vize başvurusunda bulunan kişi 18 yaşından küçük ise, anne ve babadan son 6 ay içinde çıkarılmış noter onaylı muvafakatnamenin aslı
3 - Kimlik fotokopisi
4 - Nüfus kayıt örneği
5 - Okuldan alınmış asıl öğrenci belgesi
6 - Fotoğraf - İki adet yakın zamanda çekilmiş biometrik fotoğraf – bilgisayarda taranmış fotokopiler kabul edilmemektedir.
(fotoğraflar beyaz arka zeminde çekilmiş olmalı ve başvuru formuna yapıştırılmalıdır)
7 - Otel ve uçak rezervasyonu
8 - Özel araçla gidilecekse araç ruhsatı fotokopisi
9 - Sigorta: 30.000 Euro veya $50.000 tutarında, Schengen bölgesindeki tüm seyahat sürenizi kapsayacak şekilde geçerli olan seyahat sağlık sigortası. Çok girişli vizeye sahip iseniz, minimum olarak ilk gidiş sürenizi kapsayacak şekilde bir seyahat sigortasına sahip olmanız gerekmektedir.
10- Masrafları karşılaya kişiden Yunanistan konsolosluğuna hitaben dilekçe (4 ana maddeden oluşmalı)
a.Dilekçede yakınlık derecesi belirtilmeli
b.Başvuru sahibinin gidiş dönüş tarihleri
c.Gidiş amacı
d.Masrafları karşılayacağını beyan eden cümle
11-Reşit değilse anne ve babadan noter onaylı muvafakatname